Најдобрите Материјали CFA Студија – Врв 5 споредба

Најдобрите Материјали CFA Студија – Врв 5 споредба

Оваа статија содржи референци за производите од една или повеќе од нашите рекламни. Ние може да добие надоместок кога ќе кликнете на линкот на овие производи. За објаснување на нашите рекламирање политика, посетата оваа страница

best cfa study materials

Choosing the best CFA ™ испит студиски материјал може да биде most important decision you will make on your journey towards becoming a Chartered Financial Analyst.

Ќе се трошат 100 на часови учење, so it’s crucial to find the course that best fits your learning style and background.

Па овде е добра вест – имаме истражени и разгледа сите CFA ™ испит првично се разбира подолу, за да не мора да се! The comparison chart below will help you determine which course best fits your needs.

Click Below To Research the Top 5 Best Chartered Financial Analyst (CFA®) Exam Review Courses & Online Study Materials of 2018

Here are the best CFA study materials to help you pass the exam on your first try and become a chartered financial analyst.

Најдобра Преглед КУРСЕВИ CFA
здроби рангови#1#2#3#4#5
ЦЕНА$1,205 $1,036$299 $259$199$599$999
ПОПУСТПрикажи купониПрикажи купони
ВИДЕО
ПРЕДАВАЊЕ
ВРЕМЕ
110+42040+0
ПРАКТИКА
ПРАШАЊА
4,000+3,0003,5003,000+8,000+
FULL потсмеваат на испити3создадени од корисникотнеограничен48
фОРМАТИ НА ПРЕДМЕТОТОнлајн авто-студија & Virtual ClassesОнлајн авто-студијаво живо онлајн, стан, онлајнОнлајн авто-студијаонлајн, стан
НИВО 2 ОПЦИЈА НА ПРЕДМЕТОТНаскоро
НИВО 3 ОПЦИЈА НА ПРЕДМЕТОТНаскоро
Е-книга
конечниот преглед
несреќата се разбира
БЕСПЛАТНА ПРОБА
или демо
Почни сегаПочни сегаПочни сегаПочни сегаПочни сега


#1: Вајли CFA Преглед

Wiley CFA Study Materials

ВКУПЕН ПЛАСМАН:

неограничен пристап: You’ll get all the access you need to Wiley CFA course materials. Not only do you have access to the course until you pass, ажурирање на сите содржини, промени курсот и надоградба на софтвер се бесплатни. These are great features for a CFA course; повеќето други компании не се толку великодушни и пристап обично завршува на испит ден, и тогаш може да биде надвор од среќа.

Мали часови: Вајли знае дека постои огромна сума на материјал за покривање на испит CFA, кој е зошто овој курс е организиран на јасен и концизен лекции. Shorter lessons allow you to stay engaged (и буден), задржат повеќе информации за подолг период на време, and better monitor your progress.

испит во излет: Ако сте загрижени за тоа како да ги покрие сите на курсот материјал доволно брзо, не се! Вајли е испит излет ви овозможува да внесувате датумот на испит и ќе ви овозможи со прилагодено наставен план, па ќе знаеш што да учат секој ден, додека тестот.

квалитет на материјалот: континуирано ажурирање содржини Вајли значат дека вие сте секогаш добивање на најновите, релевантни содржина за нивото на CFA 1 испит. Екслузивно предавања од страна на искусни инструктори, одлична писмена водичи, и вклучување на секој резултат од учењето Изјава (НА) in the CFA exam curriculum make this one of the most comprehensive courses on the market.

#2: Адаптација на првично CFA

Адаптација на првично CFA проучување Материјали

ВКУПЕН ПЛАСМАН:

Bite-Sized Video Lectures: The instructors short and to-the-point video lectures only average about 10 минути! Ќе имате пристап до 40+ часа на настава по ниво, кои биле паднат во повеќе податлив парчиња на време, така што можете да дознаете и да ја задржат информации поефикасно.

На тема Мајсторство Повратна информација: Our Topic Mastery report provides feedback assessing your preparation for your next CFA Level I exam. Topic Mastery serves as a guide to your preparation. We encourage candidates to dedicate more time to topics that need more improvement. With Topic Mastery, ќе можат да учат поефикасно.

Брз Loading брзина: Adapt Prep has worked hard to make the their course software and videos load faster in terms of response time. They’ve added additional databases and servers to ensure that you won’t be bogged down due to video buffering or lag time. As we tested out their course we were amazed at how quickly the software performs.

пристапна цена: AdaptPrep CFA is the best bang for your buck prep course on the market. Their Complete course package costs less than half as much as the industry average making them the most affordable comprehensive CFA study materials you will find anywhere

#3: Apptuto CFA

ВКУПЕН ПЛАСМАН:

Широка Прашање банка: Apptuto gives you access to 3,000+ прашања и детални објаснувања. Сите прашања се напишани од страна на носителите на CFA квалификации. Нивната единствена слично прашање генератор овозможува да работат на токму оние прашања што треба да се практикуваат на повеќето.

Број на персонализација пракса тестови: Create as many practice tests as you want with questions chosen from specific readings, со прашањето-тип или нивото на тежина и потоа да одлучи како тие треба да се бројат на вашиот пракса испит. Проверете ефикасноста на вашиот резултати на тестовите на контролната табла на курсот, додека да ги пратите вашиот напредок во текот и да видиме како ќе се измери против своите врсници.

Напреден курс Analytics: табла на курс обезбедува детални повратни информации за вашиот настап. Проверете на вашиот целокупното владеење, напредок поени, табла пласман, вашиот медали или достигнувања, the number of questions you’ve attempted, и процентот на прашањата што сте одговориле точно, сите од една централна локација. Графикони перформанси, исто така, шема и неделни теста.

Live-КУРСЕВИ: Apptuto now offers Live-Online courses for CFA Level 1 и II испити и план за ослободување на ниво 3 во почетокот на 2017. Their Premium Course offers 54 hours of live-online CFA classes over an 18 недели и вклучува 1 на 1 coaching with the instructor as well as a 100% помине гаранција. You also have the option to take the Intense course which includes over 100 часа на живи наставата.

#4: Аналитичарот првично CFA

Аналитичарот првично CFA

ВКУПЕН ПЛАСМАН:

Достапен: CFA review courses can be pricy, тоа е причината зошто аналитичар првично нуди верзија на својот курс за само $129. Ќе ги добиете сите пракса прашања, потсмеваат на испити, видео лекции, и повеќе за дел од трошоците.

Сеопфатна белешки студија: Analyst Prep provides you with study notes that guide you toward the most important topics that are outlined in the Candidate Body of Knowledge (CBOK). Лесен-за-читање формат на белешки студија ќе им помогне да се разбере на планината материјал ефикасно и ефективно.

1 на 1 поддршка: Со пакетот за тренинг, ќе имаат 5 часа со личен тутор кој може да помогне со вашиот наставен план и други аспекти на учење. Дури и ако не се одлучат за 1 на 1 Тренирање, постои форумот онлајн заедница за да се поставуваат прашања и да најдат одговори.

Статистика перформанси: Analyst Prep’s course comes with performance tracking so you can study the best way possible. На вградениот софтвер следи вашиот напредок во текот тест прашања и резултати за да се јасно да се види она што темите се вашите слаби области.

#5: Блумберг CFA

ВКУПЕН ПЛАСМАН:

Највисоко оценет Инструктори: The instructors with this course are top-rated and extremely knowledgeable. Поради оваа експертиза, се што ви се случува да се научи е во согласност со најновите совети и трикови кои се на располагање на секој студираат за CFA. услуги на туторство дека Блумберг обезбедува се што става овој курс во текот на врвот, како што тоа е нешто што многу други компании не нудат.

Технологија Адаптивно учење: Блумберг го користи state-of-the-art технологија за да ви даде големо искуство за учење. По првичниот период оценување, курсот ќе дознаам кој од областите се вознемирувачки вас, и да се приспособат на вашите студии план за тоа. Додека други курсеви може да има механизми за прилагодување, Блумберг е меѓу најдобрите во овој поглед.

семафорот: Because Bloomberg has resources that aren’t available to many prep companies, својата технологија е над и надвор од која било од својата конкуренција. На табла во овој преглед разбира CFA е сигурен, како што доаѓа со естетски префинета почетната страница, голем веб дизајн во текот, и лесен-за-да стигнете заглавија и опаѓачкото менија.

Најдобрите Попусти CFA Преглед на курсот & Промо кодови

Зачувај $75 off Adapt Prep CFA Level 1 пракса

CFA, Адаптација на првично CFA, ексклузивно Попуст 35 користи и денес
CFA 40 користи и денес

добие $75 off AdaptPrep Level I Practice product. Offer is valid for the June 2018 exam. Customers can get access to their question bank until јуни 23 for only $74 by using the discount!

Дата на истекување: јуни 23, 2018

Вајли CFA Преглед SAVE 15% OFF Сите курсеви!

CFA, Вајли CFA Преглед, Специјална понуда 34 користи и денес
CFA 40 користи и денес

дејствува брзо, оваа понуда нема да биде околу за долго време. Зачувај 15% на сите предмети Вајли CFA Преглед!

последен пат е користен 5 пред часа
Дата на истекување: март 23, 2018

Земете 10% OFF AdaptPrep CFA Level 1, 2, и 3 Целосно курсеви!

CFA, Адаптација на првично CFA, ексклузивно Попуст 41 користи и денес
CFA 35 користи и денес

Земете 10% OFF AdaptPrep CFA Level 1, 2, и 3 Целосно курсеви со овој Адаптација првично забава кодот!

последен пат е користен 25 пред минути
Дата на истекување: март 23, 2018

Врв 5 Best CFA Exam Prep Courses

CFA преглед курсевинамалена цена
Вајли CFA Преглед$1295
AdaptPrep CFA$299
Apptuto$999
AnalystPrep CFA$599
Блумберг CFA ExamPrep$999
Најдобрите Материјали CFA Студија
5 / 5 ѕвезди

Other Posts You Might Enjoy:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0 Comment