bryce-welker-crush-the-cpa

“Unë e kam ndihmuar më shumë se 2,700 Kandidatët CPA kaluar provimin në përpjekjen e tyre të parë.”

– Bryce Welker, CPA

merrni 4 Resources I përdorur për të Kaluar provimin CPA On My
Try First!

(aluzion: 2 ata janë të lirë)

Emaili juaj është i sigurt me mua. I spam urrej shumë!

— As Seen On —

robert-gjysmëinvestopedia1incforbes1goingconcern1biznesit të brendshëm

Si për të kaluar provimin CPA On provoni tuaj të parë!

(Like I Did)

1. Gjej Kërkesat CPA për shtetin tuaj


Per te filluar, është e rëndësishme për të parë se çfarë ju duhet për t'u ulur për provimin CPA. Check out kërkesat tuaja shtetërore CPA to learn what you need before you can take the test.

2. Regjistrohu për provimin CPA

Pasi të keni bërë të sigurt që ju mund të ulen për provë, është koha për ju për të regjistroheni për provimin CPA.

Registering for the CPA Exam

3. Gjej më të mirë Kursin CPA Shqyrtim për JU

Roger CPA Rishikimi

Roger CPA Review is my top pick for 2018. Me ligjëratave më të angazhuar në industrinë e, Nuk është çudi shumë studentë të qëndrojnë të angazhuar dhe të mësojnë të dhënat e nevojshme për të kaluar provimin CPA.

Shih shqyrtimin tonë të plotë të Roger CPA Rishikimi këtu.

Wiley CPAexcel

Wiley CPAexcel ka qenë një nga emrat më të besuar në industrinë e për mjaft kohë. Në sajë të një banke masiv pyetje dhe një pult intuitive, Sigurisht prep CPA Wiley është ajo që shumë kandidatë provimit përdorin për të kaluar.

Shih shqyrtimin tonë të plotë të Wiley CPAexcel këtu.

Surgent CPA Rishikimi

Surgent ofron një nga më të mira kurset shqyrtim CPA në treg. Në sajë të instruktorëve më me përvojë në industrinë e, teknologji e madhe adaptive, dhe mbështetjen e pashembullt dhe stërvitje, Surgent shqyrtim CPA është një mjet i madh për dhënien e provimit për herë të parë rreth.

Shih shqyrtimin tonë të plotë të Surgent CPA shqyrtim këtu.

Nëse jeni kurioz për të cilën sigurisht mund të jetë më mirë për ju, me kokë mbi të tonë më të mirë kurse shqyrtim CPA Internet krahasim.

4. Boost Your CPA exam score

Double down on your test prep with our CPA test bank. We’re so confident we guarantee you’ll pass or money back!

5. Ruaj madh me kodet Promo Exclusive CPA & Zbritje

A nuk e paguajnë çmimin e plotë për çdo të lartë CPA kurset shqyrtim! Ne kemi hartuar mirë kodet CPA Promo dhe kuponat nga të gjitha të vlerësuarat CPA kompanitë provim prep më poshtë për të ndihmuar të ju kursejnë para.

Të marrë të gjitha më e mirë Zbritje CPA këtu:

surgent cpa review discount
wiley cpaexcel discounts
roger cpa review discount

6. Planifikoni CPA tuaj të studimit Schedule

Kur ju jeni duke studiuar për provimin CPA, ajo do të jetë e vështirë për të zgjedhur pjesën e parë se ju jeni duke shkuar për të kaluar. Kështu që, para se të angazhohen për të marrë pjesë më e vështirë e parë, ndoshta të marrë një sy në artikullin tim që ju tregon e cila seksion CPA për të marrë për herë të parë. I mbuluar çdo gjë që ju do të ndonjëherë të dëshironi të dini rreth gjithë procesit, nga kolegji certifikimit Në tim udhëzues studim CPA.

cpa exam study schedule

Mirë se vini në Crush CPA!

Bryce Welker, CPA

Unë jam dëshmi se një kontabilist mesatare mund të kalojë provimin CPA për herë të parë rreth. Unë fillova Crush për të ndarë historinë time dhe të ju ndihmojë të gjetur të mira materiale studimore për udhëtimin tuaj CPA. Unë dua që ju të mësoni nga përvoja ime, shmangur gabimet e bëra unë, dhe të zgjedhin drejtë kurs shqyrtim CPA për stilin tuaj të të mësuarit.

Ju nuk keni për të hequr qafe jetën tuaj sociale ose shesin shpirtin tuaj për të kaluar provimin CPA. Unë kam qenë në gjendje të shkurtuar përgjithshëm kohën time CPA prep në gjysmë duke eliminuar metodat e pavlefshme e studimit dhe duke parafytyruar se materialet që ndihmuan të mësoja. Kështu që, le të merrni ju në rrugën e duhur dhe për të shkuar më pranë drejt atë përcaktim CPA pranë emrit tuaj.

Let Me ju ndihmojë të kalojë provimin CPA!

Krahaso Best Kurse Rishikimi CPA

Mëso Si për të kaluar provimin në provoni tuaj të parë

Get Zbritje CPA dhe kodet Promo

CPA provimin Pass norma është vetëm 49%

Shanset për të kaluar janë aq të ulëta për shkak se shumica e kandidatëve CPA nuk kanë njohuritë dhe burimet për të duhet të planifikuar, studim, dhe prioritizimin.

Shtrydhje është këtu për të siguruar që ju janë të pajisur me gjithçka që ju duhet të kalojë të gjitha katër pjesët e provimit CPA kohën tuaj të parë përmes. Le të fillojmë!

Shih Çfarë njerëz janë duke thënë

Shumica e pyetjeve të zakonshme rreth PKSH

Pse duhet të bëhet një CPA?

The Përfitimet e të qënit një CPA janë të dyja të prekshme dhe të paprekshme. Me këtë përcaktim Afër emrit tuaj përdorues, ju merrni një trajektore më të mirë të karrierës, një pagë më të lartë, respekt nga kolegët e akredituara të ngjashme, dhe potenciali për të siguruar pozitat zyre qoshe. Gjatë karrierës së tyre, CPAs bëjnë $1 milionë më shumë se homologët e tyre jo-certifikuar. The C-Suite is more likely to be made up of people who are CPAs than those who lack the title—executive search firm Spencer Stuart noted roughly 45 për qind e CFOs kanë një CPA.

Cilat janë kërkesat e provimit CPA nga shteti?

The Kërkesat për t'u ulur për provimin CPA Nuk janë të ndryshme sidomos nga shteti në shtet, por ka sigurisht disa outliers. Kuptimi i këtyre kërkesave provimit CPA është e nevojshme, megjithatë, si hapi i parë për t'u bërë një CPA është në gjendje për t'u ulur për provimin. Per pjesen me te madhe, ju do të jeni nevojë 150 orë e kreditit e edukimit të kontabilitetit, së bashku me disa përvojë pune. Ka patjetër më shumë për kërkesat se vetëm 150 orë e kreditit, por ju jeni do të ketë atë si një bazë themelore arsimore për t'u ulur për provimin.

Si mund të aplikoni për provimin CPA?

Aplikimi për provimin CPA është një proces i komplikuar, sidomos duke pasur parasysh kufizimet Data dhe shumë kërkesa. Të kuptuarit se si të aplikoni do të ndihmojë me planifikimin dhe menaxhimin e kohës, prandaj sigurohuni që ju të mbuluar të gjitha bazat. Procesi bazë aplikimit përfshin procesverbalet e shkollës, dorëzimin e tarifës dhe zbatimin, marrjes së att nga bordi juaj i shtetit, getting your NTS from NASBA, duke shkuar në faqen e internetit Prometric për të caktuar datat e provimit, dhe pastaj në fund studiuar dhe duke marrë testin. Procesi i aplikimit provimit CPA është shumë specifike dhe mund të jenë konfuze, prandaj sigurohuni që ju të ndiqni çdo detaj pikërisht në një T.

Si njerëz të qëndroni të motivuar, pas dështimit një seksion provimit CPA?

Gjetja motivimin për të vazhduar me studimin, pasi një test të dështuar është e copëton zemrën për shumë njerëz. megjithatë, në qoftë se ju mund të bëni dritë proverbial në fund të tunelit një qëllim të prekshme apo ngjarje, ajo do të lehtësojë procesin e fillimit të gjatë. Shumë njerëz nuk arrijnë të paktën një seksion, kështu që kjo është me siguri e mundur për të mbajtur studiuar në qoftë se ju e dini pse ju jeni duke marrë provimin. Dështimin një seksion gjithashtu nuk do të thotë që ju nuk jeni të prerë për t'u bërë një CPA-shumë njerëz që zënë zyrat cep të Fortune 500 kompanitë kanë dështuar një pjesë të provimeve të tyre. Gjëja më e rëndësishme në lidhje me dështimin është për t'u siguruar që ju nuk do të bëjë të njëjtin gabim dy herë.

Si mund ta njohin "stilin e të mësuarit" tim?

Duke njohur tuaj style mësuarit është çelësi për prerjen orë dhe orë off kohën tuaj duke studiuar. Pasi ju e dini se çfarë punon në lidhje me lloje të veçanta të prep Tools-videos, përmbajtja audio, ose praktikuar duke bërë nëpërmjet bankave provë apo libra, i tërë procesi bëhet më e lehtë dhe çdo minutë e studimit bëhet më e vlefshme. Nëse jeni të pyesin se çfarë stilin tuaj të mësuarit është, Unë sugjeroj që ju të shikoni postin e mësipërme dhe për të përcaktuar saktësisht se si ju përpunojë dhe të konsumojnë informacion. Duke mos ditur se si ju mësojnë më mirë para se të investuar në një kurs shqyrtimit CPA është në thelb të djegur para!

Cilat janë dritaret e ndryshme testimi për provimin CPA?

Testi është i ndarë në orarin fiskale tremujore në të cilën të gjitha bizneset mbështeten. Kështu që, për tremujorin e parë, që ju të merrni për të marrë provimin brenda dy muajve të parë dhe një shtesë dhjetë ditë në muajin e dytë. Pasi kjo dritare testimi është e gjatë, orari thjesht përsërit atë model. në parim, ka një periudhë 20-ish ditor në tre muaj në të cilën ju nuk mund të marrë testin. Nëse ju jeni në gjendje për të planifikuar studimin tuaj dhe të planifikojë provimet saktë, ju do të jetë në gjendje të trokas nga AQP në afërsisht një vit!

Si mund të krijoj një orar studimi?

Krijimi i një provim CPA Orari studim është e varur nga ju duke bërë një vlerësim të ndershëm e sa ore ju mund të kushtojnë në javë. Nëse ju jeni duke punuar me kohë të plotë, ju jeni do të duan për të studiuar një sasi të caktuar në ditë, me seancat disi më në fundjavë. Nëse ju nuk jeni duke punuar, ju mund të kushtojnë chunks të mëdha të kohës në ditë, çelësi është që të mbajë një nivel të qëndrueshëm të studiuar, si ju nuk doni të bëni shumë në një ditë dhe asnjë në një tjetër. Duke ditur se si për të studiuar për provimin CPA do të jetë diferenca midis kalimin e dështuar çdo seksion individual.

I cili seksion i provimit CPA duhet të marr për herë të parë?

juaj Provimi i parë CPA seksion duhet të jetë ai që ju të ndiheni më të sigurt në lidhje me kalimin. Shikoni video më poshtë për të gjetur se pse!