bryce-welker-crush-the-cpa

“Сум помогнале на повеќе од 2,700 КПД кандидати да го положат испитот на нивниот прв обид.”

– Брус Welker, КПД

Да ја добиете 4 Ресурси Јас се користат да Го положи испит КПД На мојот
прва проба!

(Совет: 2 од нив се бесплатни)

Вашиот е-мејл е безбедно со мене. Мразам спем премногу!

— As Seen On —

robert-половинаinvestopedia1incforbes1goingconcern1бизнис-инсајдерски

Како да се помине во КПД испит на вашиот прв Обидете!

(Како што го направив)

1. Најди ги Барања КПД за вашата држава


За да започнете, тоа е важно да се види она што ви треба за да седат во КПД испит. Проверете барањата на вашата држава КПД to learn what you need before you can take the test.

2. Регистрирај се на испит КПД

Откако сте го направиле сигурни дека можете да седат за испитување, тоа е време за да се регистрирани за испитот КПД.

Registering for the CPA Exam

3. Најди ги најдобар разбира за На ВИЕ

Роџер КПД Преглед

Roger CPA Review is my top pick for 2018. Со повеќето ангажирање предавања во индустријата, не е ни чудо што многу студенти останат ангажирани и да научат потребните информации за да се помине во КПД испит.

Погледнете ја нашата целосна ревизија на Роџер КПД Преглед тука.

Вајли CPAexcel

Вајли CPAexcel е еден од најдоверливите имиња во индустријата за сосема извесно време. Благодарение на голем прашање банка и интуитивен табла, КПД разбира првично Вајли е она што многу испит кандидатите ги користите за да го положат.

Погледнете ја нашата целосна ревизија на Вајли CPAexcel тука.

Surgent КПД Преглед

Surgent нуди една од најдобрите курсеви КПД преглед на пазарот. Благодарение на повеќето искусни инструктори во индустријата, голема адаптивна технологија, и силна поддршка и тренинг, преглед Surgent КПД е одлична алатка за полагање на испитот за прв пат.

Погледнете ја нашата целосна ревизија на Surgent КПД преглед тука.

Ако сте љубопитни за тоа кои се разбира може да биде најдобро за вас, над главата на нашите најдобар КПД преглед курсеви споредба страница.

4. Boost Your CPA exam score

Double down on your test prep with our CPA test bank. We’re so confident we guarantee you’ll pass or money back!

5. Зачувај Биг КПД Ексклузивно со Промо кодови & попусти

Не плаќаат полна цена за секој од првите курсеви во КПД преглед! Имаме составил најдобар КПД промо кодови и купони од сите Нај отценети КПД испит првично компании подолу за да ви помогне да заштедите пари.

Земете сите најдобри КПД попусти тука:

surgent cpa review discount
wiley cpaexcel discounts
roger cpa review discount

6. План Твојот CPA Студија Распоред

Кога ќе учите за испит КПД, тоа се случува да биде тешко да се избере првиот дел, кој си оди за да помине. така, пред да се обврзат за преземање на најтешкиот дел прв, можеби ги погледне во мојот напис кој ви кажува кој КПД дел да се земе првото. Јас ги покрие сè што некогаш ќе сакате да знаете за целиот процес, од колеџ до сертификација во мојата КПД студија водич.

cpa exam study schedule

Добредојдовте на Здроби КПД!

Брус Welker, КПД

Јас сум доказ дека во просек сметководител да го положат испитот КПД првиот пат. Почнав Здроби да ја споделам мојата приказна и да ви помогне да најдете најдобрите наставни материјали за вашето патување КПД. Сакам да учат од моето искуство, избегне грешки што ги направив, и изберете правото КПД преглед разбира за вашиот стил на учење.

Вие не треба да се ослободите од вашиот социјален живот или да го продаде својата душа да помине во КПД испит. можев да намалување на целокупната време КПД подготовка на половина со елиминирање на безвредни методи на истражување и да пронајдат материјали кои ми помогнаа да научат. така, ајде да се добие на вистинскиот пат и да се приближи кон таа ознака КПД до твоето име.

Дозволете ми да ви помогне да помине во КПД испит!

Споредба на најдобрите КПД преглед курсеви

Научете како да го положи испит на вашиот прв Обидете

Добие отстапки КПД и Промо кодови

КПД испит помине стапка е Само 49%

Шансите да помине се толку ниски, бидејќи поголемиот дел од КПД кандидати им недостасува знаење и ресурси за соодветно да се планираат, студија, и да се распределат.

Здроби е тука да бидете сигурни дека ќе се опремени со се што ви треба да помине сите четири делови од КПД испит во вашиот прв пат преку. Ајде да почнеме!

Види Што велат луѓето

Најчести прашања за КПД

Зошто јас треба да стане КПД?

на предностите од КПД се материјални и нематеријални. Со тоа име до твоето име, да добиете подобра кариера траекторија, повисока плата, почит од слично акредитирани врсници, и потенцијал да се обезбеди агол канцеларија позиции. Во текот на нивните кариери, CPAs направи $1 милиони евра повеќе од нивните не-сертифицирани колеги. The C-Suite is more likely to be made up of people who are CPAs than those who lack the title—executive search firm Spencer Stuart noted roughly 45 проценти од CFOs имаат КПД.

Кои се условите за КПД испит од страна на државните?

на барањата за да седат во КПД испит не се посебно варира од држава до држава,, но секако дека постојат некои отпадници. Разбирањето на овие барања за КПД испит е потребно, сепак, како прв чекор да стане КПД е да се биде во можност да седат на испит. Во поголемиот дел, ви се случува да треба 150 кредитна часа на сметководствени образование, заедно со некои работно искуство. Таму е дефинитивно повеќе на барањата од само 150 кредит часови, но ви се случува да го имаат тоа како основна образовна основа за да седат на испит.

Како да се пријавам за полагање на испитот КПД?

Аплицирање за КПД испит е комплициран процес, особено со оглед на ограничувањата датум и голем број на барања. Разбирање на тоа како да се применуваат ќе им помогне со планирање и управување со времето, така погрижете се да ги покрие сите основи. основните процесот на апликација вклучува училиште записници, доставување на плаќање и апликација, добивањето на ATT од вашата држава одбор, getting your NTS from NASBA, оди на Prometric сајт за закажување на термин испит, а потоа конечно проучување и преземање на тест. Процесот на аплицирање КПД испит е многу специфична и може да биде збунувачки, така бидете сигурни дека ќе го следат секој детал токму на Т.

Како луѓето се остане мотивиран по неуспехот делот КПД испит?

Наоѓање на мотивација да продолжи со студирањето по неуспешниот тест е скучен за многу луѓе. Сепак, ако можете да направите пословичен светлина на крајот од тунелот опиплива цел или настан, тоа ќе го олесни процесот на започнување над. Многу луѓе не успеваат најмалку еден дел, па тоа е секако можно да се задржи студирање ако знаете зошто сте преземање на тест. Доколку не се дел, исто така, не значи дека не сте отсечени да стане КПД-многу луѓе кои зафаќаат агол канцеларии на среќата 500 компании не успеаја еден дел од нивните испити. Важно е во врска со неуспех е да бидете сигурни дека не се направи истата грешка два пати.

Како можам да ја признае мојата "стил на учење"?

признавајќи вашиот стил на учење е клучна за намалување на часови и часови исклучување на вашиот студирање време. Откако ќе знаете што работи во врска со одредени видови на првично алатки-видео, аудио содржини, или практикуваат со тоа преку тест банки или книги, целиот процес станува полесно и секоја минута на студирањето станува се повеќе вредни. Ако се прашувате што е вашиот стил на учење, Јас Ви препорачуваме да проверете на погоре пост и да се утврди точно како се процесира и да консумираат информации. Не знаејќи како да ги научат најдобрите пред да инвестираат во текот на КПД преглед е во основа се горат пари!

Кои се различните прозорци тестирање за испитот КПД?

Тестот се расчленети на кварталниот фискална распоред на кој сите бизниси се потпираат. така, за првиот квартал, ќе го добиете да ги преземат тест во текот на првите два месеци и дополнителни десет дена во вториот месец. Откако ова прозорец тестирање е готово, распоред едноставно повторува дека моделот. Во суштина, има 20-носталгичната дневен период на четвртина, во која не можете да ги преземат тест. Ако сте во можност да го планирате вашиот учење и планирате вашиот испити правилно, ќе бидат во можност да чукнам од КПД во приближно една година!

Како можам да се создаде распоред студија?

Креирање на испит КПД студија распоред се потпираат на вас да се направи чесна проценка на тоа колку часа може да се посвети неделно. Ако си работат со полно работно време, ви се случува да сакаат да студираат одредена сума на ден, со малку повеќе сесии за време на викендот. Ако не си работат, може да се посвети поголеми парчиња на времето на ден-клучот е да се задржи во согласност ниво на студирање, како што не сакате да го направите премногу за еден ден, а ниту еден за друг. Знаејќи како да се учат за КПД испит ќе биде разликата помеѓу минлива и не секој поединечен дел.

Кој дел од КПД испит треба да ги преземат првото?

вашиот Првиот испит КПД дел треба да биде оној кој најмногу се чувствуваат сигурни за полагање. Проверете видео подолу за да дознаете зошто!